Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi işbirliğinde devam eden staj programlarının altıncısı, 18 Temmuz-12 Ağustos 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

TDBB 2022 staj programına Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Finans ve Bankacılık Bölümü öğrencileri Alimbek Zakır Uulu, Aigerim Kubatbekova, Ainishakh Talantbekova, İktisat bölümü öğrencileri Aizada Momunbekov, Nurkhan Toichibekov ve Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisi Mücteba Pek katıldı.

Öğrenciler, TDBB’nin farklı birimlerinde çalışarak uluslararası yerel yönetim ilişkilerinin nasıl yürüdüğünü, uluslararası yazışma usullerini, kardeş şehir ilişkilerinin nasıl kurulduğunu ve TDBB’nin çalışmalarının nasıl ilerlediğini yakından takip etti.

Öğrenciler ayrıca üye belediyelerimizden, Zeytinburnu Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Beykoz Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, Bağcılar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Eyüpsultan Belediyesi Sosyal İşler ve Kültür Müdürlüğü çalışmalarını ve işbirliği kuruluşumuz UCLG-MEWA çalışmalarını yerinde incelediler.

Staj programı, öğrencilerin 12 Ağustos 2022 tarihinde TDBB merkezinde düzenlenen törenle katılım belgelerini almaları ile tamamlandı.