Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak, 3 dilde (Türkçe, İngilizce, Rusça) hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının Yirmi Altıncı sayısı (Bahar 2022) yayınlandı.

Bültenin yirmi altıncı sayısındaki kapak konuları, ‘TDBB 6. Olağan Genel Kurul Toplantısının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katılımıyla İstanbul’da yapılması, TDBB ile Özbekistan Yükseliş Kurumu Arasında İşbirliği Protokolü İmzalanması ve TDBB Moğolistan ve Kırgızistan Üye Belediyeler Tecrübe Paylaşımı Programları’ şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, TDBB Uluslararası Yerel Yönetimler Konferansının Bursa’da yapılması, ‘Altay Toplulukları Gelenekler-Görenekler-Töreler-Yasalar’ kitabının yayınlanması, TDBB’nin 512. Ayvaz Dede Törenlerine Desteği, Türk Dünyası Öykü Festivalinin Zeytinburnu’da yapılması ve Arkhangai Belediye Başkanı’nın TDBB Ziyareti gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyeler ve okuyucular için haberlerin İngilizce ve Rusça çevirileri de yer alıyor.

Tam Metin PDF için bkz: Avrasya’da Yerel Gündem’in Yirmi Altıncı Sayısı