YAFEM tarafından düzenlenen ve Türk Dünyası’ndaki kardeş ve akraba topluluklar arasında kültür bağları oluşturmak ve geliştirmek amacıyla başlatılan, 25. Türk Boyları Kültür Festivali etkinlikleri 17-22 Temmuz 2022 tarihlerinde Yalova’da gerçekleştirildi.

Festivalde Azerbaycan, Bulgaristan, KKTC, Kırgızistan, Bosna-Hersek, Özbekistan, İran Türkleri, Irak Türkmenleri, Kabardey, Karaçay-Çerkez, Kuzey Osetya-Vladi Kavkaz, Astrahan, Kazakistan, Saha-Yakut, Çeçenistan, Dağıstan, Gagauz Yeri ve Doğu Türkistan gibi Türk Dünyası’nın çeşitli ülke ve bölgelerinden gelen folklor ekipleri, kendi bölgelerinin müzik ve oyunlarından örnekler sergiledi.

25. Türk Boyları Kültür Festivali bağlamında, Türk Dünyası Medya Mensupları Buluşması, Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması ve Türk Dünyası Siyasetçiler Buluşması etkinlikleri de gerçekleştirildi. Türk Dünyası Siyasetçiler Buluşmasında Oturum Başkanlığı yapan Altınova Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu üyesi Metin Oral yaptığı konuşmada “Tüm kardeş şehirlerimizle bağlarımızı her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin kuşatıcı yapısı önemlidir. TDBB olarak, bugüne kadar gerek şehirlerimizi gerekse bölgemizi kalkındırmak, tüm üye ülkelerle işbirliği ve dayanışmayı artırmak, bölge halklarıyla aramızdaki kardeşlik hukukunu pekiştirmek adına önemli çalışmalar kaydettik. Bugüne eğitimden dayanışmaya, kültürden sanata birçok faaliyet gerçekleştirdik. Bundan sonra da şehirlerimize, ülkelerimize ve bölgemize verdiğimiz katkılarla kültür ve medeniyet coğrafyamızı daha ileri seviyelere taşımaya devam edeceğiz” dedi.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43