Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi Karatay (Konya) Belediyesi, Kuzey Makedonya’daki kardeş şehri Tetova (Kalkandelen) Belediyesi’ne çevre temizliğinde kullanılmak üzere 100 adet metal konteyner desteğinde bulundu.

Yerel yönetimler ile dost ülkeler ve kardeş belediyeler arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine yönelik yürütülen çeşitli program ve projeler kapsamında, Tetova Belediyesi ve Karatay Belediyesi arasında yapılan verimli işbirliği sonucunda Tetova Belediyesi’nin çevre temizliğinde kullanılmak üzere 100 adet konteyner hibe edildi.

Tetova Belediye Başkanı ve TDBB Yönetim Kurulu Üyesi Bilall Kasami konteynırların tesliminde yaptığı açıklamada, bu projenin Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin bir parçası olan Tetova Belediyesinin, yerel yönetimler ile dost ülkeler ve kardeş belediyeler arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine yönelik çeşitli program ve projelerin somut bir örneği olduğunu belirtti. Kasami “Bu Proje ile Kardeş şehrimiz Karatay Belediyesi ile yaptığımız verimli işbirliği sayesinde şehrimizin ihtiyacına yönelik ihtiyaç duyulan 100 adet metal konteyner hibe yardımını kazanmış bulunmaktayız. Çevre Temizlik birimi konteynerleri uygun yerlere yerleştirerek hızla hizmete sokacaktır. Bu hibe ve işbirliği için Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür ederiz. Bu projenin faaliyete geçmesi ile işbirliğimizin daha da derinleşeceğini ve daha fazla faaliyet ve projeyi hayata geçirmeye devam edeceğimizi umuyoruz” dedi.

Tetova-Kalkandelen (Kuzey Makedonya) Belediyesi tarafından talep edilen “Çevre Temizliğinde Kullanılmak Üzere İhtiyaç Duyulan Malzemelerin Temin Edilmesi Projesi”nin TDBB ve Karatay (Konya) Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilmesi kararı, 2022 Mayıs ayı TDBB yürütme kurulunda alınmıştı.