Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) koordinasyonunda, Konya’nın Selçuklu ve Karatay Belediyeleri tarafından “Srebrenitsa huzurevi projesi” kapsamında Bosna Hersek Potoçari’de inşa edilen iki ev, 28 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen törenle açıldı.

Srebrenitsa’da soykırıma uğrayan Bosna Hersek’li şehitlerin anneleri için Potoçari’de inşa edilen evlerin açılış törenine, Srebrenitsa Anneleri, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya Milletvekilleri Leyla Şahin Usta ve Ahmet Sorgun, EMMAUS Koordinatörü Elmedin Skrebo, Türk kurumlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

EMMAUS Koordinatörü Skrebo açılış konuşmasında, huzurevi projesine verdikleri desteklerden dolayı Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Selçuklu ve Karatay Belediyelerine teşekkür etti.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı törende yaptığı konuşmada, “Biz burada kendimizi misafir olarak değil, kendi ailemizde olarak hissediyoruz. Buradaki anneler bizim annelerimiz, buradaki çocuklar bizim çocuklarımız ve burada yaşayan Müslüman Boşnaklar bizim kardeşlerimiz” diye konuştu.

Seçuklu Belediyesinin 2013’ten itibaren Saraybosna’nın Stari Grad Belediyesiyle kardeş şehir ilişkisi yürüttüğünü aktaran Pekyatırmacı, Stari Grad Belediyesi ve Bosna Hersek’teki Türk kurumları ile birçok projeyi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, daha önce yaptıkları Bosna Hersek ziyaretlerinde bu projeyi gördüklerini ve Karatay Belediyesinin bir evin yapımını üstlendiğini belirtti. Novigrad Belediyesi ve Teocak belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzaladık ve bunun dışında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile birlikte birçok noktada faaliyet yürütüyoruz. Buradaki tüm annelerimizi kendi annem gibi görüyorum ve onları hiçbir zaman yalnız bırakmayacağımızı belirtmek istiyorum dedi.

Konuşmaların ardından evlerin açılış kurdelesi kesildi ve srebrenitsa anneleri ile birlikte evler gezildi.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43