Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, Beykoz Belediyesi, Eyüpsultan Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde düzenlenen, “Kırgızistan Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı” 13-14 Haziran 2022 tarihlerinde İstanbul’da Yapıldı.

Programa, Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Daire Başkan Yardımcısı Mirbek Kozhoev, Kırgızistan Yerel Yönetimler Genel Müdürü Bektur Orozbaev, Bişkek Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanı Kuvanychbek Kongantiev, Balıkçı Belediye Başkanı Amanat Sydykov, Batken Belediye Başkanı Imamnazar Burkanov, Bazar-Korgon Belediye Başkanı Ilias Tolonov, Jalalabad Belediyesi Meclis Başkanı Nurtilek Orozbaev, Kadamçay Belediye Başkanı Baktybek Begaliev, Koçkor-Ata Belediye Başkanı Altynbek Zhumaev, Kant Belediye Başkanı Ulan Mailıbashev, Kara-Suu Belediye Başkanı Bakytbek Zhenaliev, Karakol Belediyesi Meclis Başkanı Turatbek Akimkanov, Kerben Belediye Başkanı Nurbek Kozubaev, Kızıl-Kiya Belediyesi Meclis Başkanı Zhyrgalbek Kalmatov, Maylu-Suu Belediyesi Meclis Başkanı Nurkazy Bostonov, Nookat Belediye Başkanı Ulan Turganbaev, Talas Belediye Başkanı Askar Shabdanov, Taş-Kömür Belediyesi Meclis Başkanı Sagynbek Kudaiberdiev, Özgön Belediye Başkanı Damir Monoldorov, Razzakov Belediyesi Başkan Vekili Musabek Iakubov, Aidarken Belediye Başkanı Altynbek Murzazhanov, Orlovka Belediye Başkanı Baktybek Chancharov, Toktogul Belediyesi Meclis Başkanı Barman Belekov, Şopokov Belediye Başkanı Samat Nazarov ve Kara-Balta Belediye Başkanı Mirlan Dzhekshenov katıldı.

Programın birinci günü 13 Haziran 2022 tarihinde heyet, Beykoz Belediyesi’ni ziyaret ederek “Belediyelerde Şehir Planlaması ve Organik Tarım Çalışmaları” konulu sunumu dinledi ardından saha gezisi yaptı.

Aynı gün öğleden sonra ise heyet Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ile bir araya geldi. Daha sonra heyete, “Belediyelerde Turizm ve Sosyal Market Çalışmaları” adlı sunum yapıldı ve saha gezisi gerçekleştirildi.

Programın ikinci gününde ise heyet, Zeytinburnu Belediyesi’nde “Çöpün Yeniden Değerlendirilmesi ve Sıfır Atık Projelerinde Belediyelerin Rolü” adlı sunumu dinledi ve ardından saha gezisi yapıldı.

Aynı gün öğleden sonra heyet, TDBB’yi ziyaret ederek Genel Sekreter Fahri Solak ve Kırgız Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Lira Sıdıkova ile bir araya geldi. Program hakkında değerlendirmelerini paylaşan katılımcılar yapılan tecrübe paylaşım programının kendileri için çok faydalı olduğunu belirttiler. Konuşmaların ardından katılımcılara sertifikaları takdim edildi ve hatıra fotoğrafı çekildi. 

Program 15 Haziran 2022 günü heyetin İstanbul Kültür Gezisinin ardından ülkesine dönmesi ile tamamlandı.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43