Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Kuzey Makedonya üyesi Ohri Belediye Başkanı ve Beraberindeki heyet, 9 Mart 2022 tarihinde TDBB’yi ziyaret etti.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak ile görüşen heyette, Ohri Belediye Başkanı Kırıl Pecakov, Ohri Belediyesi Meclis Başkanı Saşo Donev ve Ohri Belediyesi Dış İlişkiler uzmanı İlker Mustafa yer aldı.

Ohri Belediye Başkanı Pecakov görüşmede yaptığı konuşmada, “Bizleri burada dostane ve misafirperver bir şekilde karşıladığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Ohri’de yeni seçilmiş bir belediye başkanıyım. Seçildikten sonra ilk yurt dışı ziyaretimde Türkiye’yi tercih ettim. Makedonya’da TDBB’nin ismini çok duyuyorum ve çalışmalarınızı takip ediyorum. TDBB ile yeni süreçte birçok ortak proje yapmak istiyoruz. Ohri Makedonya’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı şehirlerden biri. Kuzey Makedonya’da birçok etnik unsur barış içinde yaşıyor. Şehrimizde turizmi geliştirmek istiyoruz. Turizm yatırımlarına da açığız. Bu konuda Türkiye’deki turizm Fuarlarında kendimizi tanıtma imkanı verirseniz memnun oluruz. Ayrıca Türkiye’deki belediyelerle Turizm, altyapı, kanalizasyon, su ve temizlik gibi konularda tecrübe paylaşımı yapmak isteriz” ifadelerini kullandı.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’da, “Seçildikten sonra ilk yurt dışı ziyaretinizi Türkiye’ye yapmanızdan ve Birliğimizi ziyaretinizden dolayı memnun olduk. Kuzey Makedonya TDBB’nin yoğun olarak çalıştığı ülkelerden biri. Kuzey Makedonya’dan 15 üyemiz var. Ayrıca Yönetim Kurulu üyemiz de var. Pandemiden sonra Ohri ve diğer Makedon Belediyeleri ile daha aktif çalışmaya hazırız. Yeni dönemde Ohri ile hem kardeş şehirleri üzerinden hem de birliğimizle doğrudan ortak projeler yapılabilir. Biz TDBB olarak her alanda tecrübe paylaşımı ve uzman eğitimi programları yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Ziyaret karşılıklı hediyeleşme ve ziyaretin anısına fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

 

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43