Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin Yönetim Kurulu Üyesi Beykoz Belediyesi ile TDBB Filistin üyesi Beyt Hanun Belediyesi arasında, 25 Ekim 2021 tarihinde Beykoz’da düzenlenen törenle Kardeş Şehir Protokolü imzalandı.

İmza törenine Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwan, Beyt Hanun Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhanned Al- Qanou ve Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam katıldı.

İslam Dünyası’nın kanayan yarası olan Filistin’in derdiyle dertlenmenin sevinciyle sevinmenin kardeşlik gereği olduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, belediyecilik alanında da ilişkilerin gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Türkiye’nin her daim kardeş Filistin halkının yanında yer aldığını, Beykoz’da ağırlanmaktan ve kardeş şehir ilişkilerinin başlamasından son derece memnun olduklarını söyleyen Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwan, Belediye Başkanı Murat Aydın ve ilçe halkına teşekkür etti.

Protokol imza töreninin ardından Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Imad A. Adwan’a günün anısına çeşm-i bülbül hediye etti. Beyt Hanun Belediye Başkanı Imad A. Adwan ise Başkan Murat Aydın’a iki ülke bayraklarının yer aldığı kaşkol ve teşekkür belgesi sundu. Tören günün anısına fotoğraf çekimi ile tamamlandı.