Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Azerbaycan Üyesi Berde Belediye Başkanı Sadıq Halilov ve beraberindeki heyet, 11 Ekim 2021 tarihinde TDBB’yi ziyaret etti.

Birlik merkezinde TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’la görüşen heyette, Berde Belediye Başkanı Sadıq Halilov, Azerbaycan Berde Milletvekili Fatma Yıldırım ve Azerbaycan Şehir Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Tofig Hasanov yer aldı.

Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğinin vurgulandığı görüşmede, belediyecilik alanında karşılıklı tecrübe aktarımlarının önemi dile getirildi. Ziyarette ayrıca TDBB projeleri ve kardeş şehir ilişkileri kapsamında yapılabilecekler değerlendirildi.

Berde Belediye Başkanı Sadıq Halilov, Beykoz Belediyesi ile Kardeş Şehir Protokolü imza töreni için İstanbul’da bulunduklarını belirterek, bu süreçteki katkıları için TDBB’ye teşekkür etti. Berde şehri ve özellikleri hakkında bilgi veren Başkan Halilov, TDBB heyetini Berde şehrine davet etti.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak da görüşmede, “TDBB’nin Karabağ Bölgesinin belediyecilik anlamında gelişmesi için her türlü desteği vermeye hazırız. Biz Berde Belediyesi ile en uygun kardeş şehrin Beykoz olacağını düşündük ve Beykoz Belediyesinin de uygun görmesi sonucu atılan adımlar neticesinde bugün törenle bu kardeşlik protokolü imzalandı. Bundan sonraki dönemde de Azerbaycan Belediyeleri ile Türkiye Belediyeleri arasındaki ilişkileri geliştirmeye hazırız. Davetinize teşekkür ederiz. Nisan ayında TDBB’den bir heyeti Azerbaycan’a götürerek ilişkilerimizi daha da güçlendirmek istiyoruz” İfadelerini kullandı.

Ziyaret karşılıklı hediyeleşme ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43