Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi Osmangazi (Bursa) Belediyesi tarafından temin edilen Park ve Bahçe mobilyaları, 25 Eylül 2021 tarihinde düzenlenen törenle Gostivar (Makedonya) Belediyesine teslim edildi.

Teslim törenine, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve TDBB Başkanı Uğur İbrahim Altay, TDBB Yönetim Kurulu Üyeleri Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı.

Balkan coğrafyası ile gönül bağlarını her zaman güçlü tutan Osmangazi Belediyesi, son olarak Kuzey Makedonya’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Gostivar bölgesine park malzemesi yardımında bulundu. TDBB Yürütme Kurulu ile birlikte Gostivar’ı ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi tarafından Gostivar’a hibe edilen park ve bahçe mobilyalarını da Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari’ye teslim etti. Başkan Dündar’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Taravari, “Gostivar’daki parka katkı sağlayan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar ve çalışma arkadaşlarına, Gostivar halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle bütün Bursa’ya selâmlarını iletiyorum” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Bursa’dan Gostivar’a selâm getirdiklerini belirterek, “Bursa’da çok sayıda Gostivarlı hemşehrimiz yaşıyor. Buraya gelirken, hemşerilerimizin bir hediyesini getirmek istedik ve buradaki parka mobilyalarını Gostivar halkına hediye ediyoruz. Bu bölgeyle dostluğumuzun, münasebetlerimizin güçlü kalması için bu hizmetleri önemsiyoruz. Balkan coğrafyasında birçok sosyal ve kültürel faaliyet düzenleyerek, bu topraklardaki kardeşlik bağlarımızı güçlü tutuyoruz. Bursa’dan selâm getirdik, buradaki güzellikleri de Bursa’da anlatacağız” ifadelerini kullandı.

TDBB Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da, Osmangazi Belediyesi’nin Balkanlar’daki önemli bir hizmetine şahitlik ettiklerini ifade ederek, “Osmangazi Belediyemizin bugüne kadar Balkanlar’da birçok hizmeti olduğunu biliyoruz. Hem TDBB, hem de Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Mustafa Dündar başkanımıza çok teşekkür ediyorum.

Konuşmaların ardından başkanlar parkı gezerek yerel halkla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.