Destekleyen kurumlar arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin de bulunduğu, Talas Savaşının 1270. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen “Talas Savaşı ve Tarihi Önemi” konulu Uluslararası Sempozyum, Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı İdaresi, Eğitim ve Bilim Bakanlığı, Talas Valiliği, Talas Belediyesi, Miras Vakfı ve Marmara Üniversitesi işbirliğinde 5 farklı ülkeden akademisyenlerin katılımıyla, Talas Devlet Üniversitesi ev sahipliğinde 10 Eylül 2021 tarihinde hibrit olarak gerçekleştirildi.

Sempozyumun Açılış Törenine, Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Temsilcisi Arslan Koyçiev, Talas Valisi Bakıtbek Narbekov, Talas Belediye Başkanı Askar Şabdanov, Talas Üniversitesi Rektörü Aybek Upenov ve Kazakistan, Rusya Federasyonu, Ukrayna ve Türkiye’den akademisyenler ve davetliler katıldı.

Talas Üniversitesi rektörünün açılış konuşmasının ardından, Talas Savaşı ile ilgili Belgesel film gösterimi yapıldı.

Dört ayrı oturum şeklinde gerçekleştirilen sempozyumda, Talas Savaşı, Türk ve Dünya Tarihi içindeki yeri ve önemi, siyasi, askeri, sosyal, ekonomik, dini ve kültürel açılardan ele alınarak, konu geniş bir perspektifle değerlendirildi.

Sempozyumun kapanış oturumunun ardından misafirlere Kırgızistan ezgilerinden oluşan mini konser verildi. Teşekkür plaketlerinin verilmesinin ardından, katılımcılar Talas Savaşının yapıldığı alanı da ziyaret ettiler.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43