Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Üye Belediyeler işbirliğinde, Bosna Hersek’in Doboj ve Doboj İstok şehirleri arasında yapılacak olan Spreča Barış Köprüsü projesinin iş sözleşmesi imzalama ve temel atma töreni, 28 Haziran 2021 tarihinde Doboj’da gerçekleştirildi.

Bosna Hersek’teki Spreča nehri üzerinde Doboj ile Doboj İstok şehirlerini birbirine bağlayacak olan köprünün İnşaat sözleşmesi, TDBB Genel Sekreteri, Doboj Belediyesi, Doboj İstok Belediyesi ve inşaat firması temsilcisi tarafından imzalandı. İmza töreninden sonra inşaat alanına gidilerek temel atma töreni yapıldı. Törene, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, TDBB üyesi Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Doboj Belediye Başkanı Boris Jeriniç, Doboj İstok Belediye Başkanı Kemal Bratiç ve Türkiye’nin Banjaluka Başkonsolosu Oğuz Kılıç katıldı.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak törende yaptığı konuşmada TDBB’nin Bosna Hersek’te birçok şehirde çok sayıda projeye imza attığını, Bosna’daki en büyük projelerden birinin Doboj-Doboj İstok Spreča Barış Köprüsü olduğunu belirtti. Solak, “İnanıyorum ki inşaatını başlatmış olduğumuz bu köprü Bosna Hersek ile Türkiye arasında dostluğu daha da pekiştirecek, iki ülkenin işbirliğinin gelişmesinde kalıcı bir iz bırakacaktır” dedi.

Doboj Belediye Başkanı Boris Jeriniç ise, “Köprüler şehirleri, insanları birbirine bağlayan yapılardır. Bu köprü şu anda Doboj şehrinin en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. Köprünün temellerinin atılmasından çok memnunum. İnşaatın bitmesini dört gözle bekliyorum” dedi.

Doboj İstok Belediye Başkanı Kemal Bratiç da, “Birkaç yıl önce imzaladığımız köprü protokolü bazı nedenlerden ötürü gecikme olsa bugün temel atma töreni ile inşaatı başladı. Her iki şehir için çok önemli olan bu köprünün inşaatının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İnşaatın tamamlanmasıyla Spreča nehri üzerinde bulunan prefabrik ve ahşap köprünün yerini yeni, modern bir köprü alacak. Yaklaşık 450 bin Euro olan Proje maliyetinin, 300 bin Euro’su TDBB, kalanı ise Doboj ve Doboj İstok Belediyeleri tarafından karşılanacak. Köprünün bu yılsonuna kadar tamamlanarak hizmete sunulması planlanıyor.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43