Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Bosna Hersek üyesi Banovici Belediyesi Başkanı Dr. Bego Gutic ve beraberindeki heyet, 17 Mayıs 2021 tarihinde TDBB’yi ziyaret etti.

Görüşmede, TDBB işbirliğinde gerçekleştirilebilecek projeler ve Banovici Belediyesinin kardeş şehri Kartal Belediyesini ziyareti ele alındı.

Banovici Belediye Başkanı Dr. Bego Gutic, “Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. TDBB ile ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla ziyaretinize geldik. Banovici hidrosantral, termosantral ve elektrik santrallerine kömür sağlayan önemli bir şehirdir. Doğal kaynaklar bakımından zengin olan ve dağcılık sporunun yapıldığı şehrimize katkıda bulunmak amacıyla yakın zamanda planladığımız Park ve Dostluk Pazarı projeleriyle, hem Kardeş şehrimiz Kartal Belediyesi ile ilişkilerimizi canlandırmak hem de sizinle olan işbirliğimizi geliştirmek istiyoruz. Bizi kabul ettiğiniz için tekrar teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak da heyete ziyaretleri için teşekkür ederek, TDBB’nin Bosna Hersek’e yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi. Solak, “TDBB 30 farklı ülkeden üye belediyelerle çalışmaktadır ve en yakın çalıştığı ülkelerden biri de Bosna Hersek’tir. Bu, her iki ülke arasındaki dostluğun yansıması ve başkanların aktif olarak çalışmasıdır. Park ve Dostluk Pazarı gibi kalıcı projeler ürettiğiniz için tebrik ederim. Son zamanlarda başkent dışında Bosna’nın farklı şehirlerine de ulaşıyoruz ve Türkiye’deki belediyeleri de buna teşvik ediyoruz. Bu anlamda sizinle de ortak projeler geliştirebiliriz” dedi.

Görüşme, Banovici Belediye Başkanı Gutic’e TDBB Üyelik Beratının takdimi, hediyeleşme ve fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

 

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43