LinksLinks2

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Birlik Başkanları İstişare Toplantısı, 29 Mart 2021 tarihinde Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıya; Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Doğu Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, TBB Encümen Üyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Enerji Kentleri Birliği Başkanı ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TBB Meclis 1. Başkan Vekili ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Bursa Belediyeler Birliği Başkanı ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Pasin Ovası Belediyeler Birliği Başkanı ve Köprüköy Belediye Başkanı Osman Belli, TBB Genel Sekreteri Birol Ekici, TBB Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kazan katıldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu başkenti Konya’nın 1989 yılında başlayan belediyecilik hareketinin en önemli şehirlerinden olduğunu kaydederek, “Birliklerimiz arasındaki istişareden Türkiye Belediyeler Birliği’nin koordinasyonunda başarılı işler çıkacaktır. Çünkü bilgi ve tecrübeyi birbirimize aktararak çok daha başarılı olabiliriz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yürüttükleri birçok ulusal ve uluslararası birlik başkanlıkları olduğunu anlatarak konuşmasını sürdüren Başkan Altay, “Şu anda TDBB Başkanlığı görevini yürütüyorum. TDBB, 30 ülkeden bin 170 belediyenin üye olduğu uluslararası bir birliktir. TDBB özellikle gönül coğrafyamızdaki belediyelerle tecrübe paylaşımı, kardeş şehir ilişkileri başta olmak üzere birçok proje yürütüyor. Bununla birlikte UCLG eş başkanlığı görevini yürütüyorum. Orada da hem ülkemizi temsil ediyoruz hem de gönül coğrafyamızdaki özellikle mazlum milletlerin sesi olmaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, pandemiden sonra yeni bir dünya kurulduğunu belirterek, tecrübe paylaşımının çok önemli olduğunu söyledi. Konya’nın yerel kalkınmada baş aktör olmuş bir şehir olduğunu aktaran Şahin, “Zaten şehre geldiğiniz zaman bir huzur buluyorsunuz. Yaşanabilir bir medeniyet şehri görüyorsunuz. Uğur Başkanın hem uluslararası hem ulusal alanda yaptığı çalışmaları takdir ediyoruz” diye konuştu.

 

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43