LinksLinks2

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Mart ayı Yürütme Kurulu Toplantısı, 25 Mart 2021 Perşembe günü Video Konferans Yöntemiyle yapıldı.

TDBB ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Başkanlığındaki toplantıya, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Birlik Yürütme Kurulu üyeleri Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü katıldı.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’ın 17 Şubat 2021 tarihindeki Yürütme Kurulu toplantısından bu yana gerçekleştirilen çalışmalar ve gündem hakkında bilgi vermesiyle başlayan toplantı, gündemdeki konuların görüşülmesiyle devam etti.

Bu çerçevede, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ve TDBB işbirliğinde faaliyet alanları çerçevesinde ortak programlar düzenlenmesine, Filistin Beyt Hanun Belediyesi’ne Mazot Yardımı Projesinin, TDBB ve Kardeş Şehri Selçuklu (Konya) Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilmesine, 2021 yılı Sonbaharında “Bağımsızlıklarının 30. Yılında Türk Cumhuriyetleri’nde Yerel Yönetimlerin Gelişimi” temalı uluslararası bir Sempozyum düzenlenmesine, 18-30 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenecek “511. Ayvaz Dede Şenlikleri” için Donji Vakuf Belediyesine destek verilmesine, Dünya Miras Kentleri Organizasyonu (OWHC) Avrasya Sekretaryası tarafından, 02 Nisan 2021 tarihinde online olarak düzenlenecek “10. Uluslararası Avrasya Dünya Miras Kentleri Konferansı”na TDBB’yi temsilen katılım sağlanmasına, Moğolistan Üye Belediyelere yönelik olarak “Pandemi Sürecinde Belediyelerin Rolü” konulu tecrübe paylaşımı konferansı düzenlenmesine, TDBB yayınları arasında basılan “Türkiye’nin Bosna Hersek ve Sancak Bölgesi’ndeki Yumuşak Gücü ve Kamu Diplomasisi” ve “Bosna Hersek’te Mezar Taşları” kitapları için Saraybosna ve İstanbul’da tanıtım programları düzenlenmesine, Konya merkezli “Dünya Miras Kentleri Organizasyonu (OWHC) – Orta Doğu ve Batı Asya Sekretaryası” kurulması sürecine destek olunmasına ve Çeltik (Konya) Belediyesi’nin Birliğimize yapmış olduğu üyelik müracaatının uygun görüşle Yönetim Kuruluna sunulmasına, karar verildi.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43