LinksLinks2

Dünya Miras Kentleri Avrasya Bölge Koordinatörü Rasikh Sagitov ve beraberindeki heyet, 9 Mart 2021 tarihinde Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni ziyaret etti.

Birlik merkezinde gerçekleştirilen görüşmeye, Dünya Miras Kentleri Avrasya Bölge Koordinatörü Rasikh Sagitov, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Ayrat Gataullin ve TDBB Dış İlişkiler Uzmanları katıldı.

Rasikh Sagitov görüşmede, “Türkiye’den Dünya Miras Kentleri’ne üye olan 10 belediye var. Türkiye ile ilişkilerimizi daha da geliştirmek istiyoruz. TDBB’nin çalışmalarını yakından takip ediyor ve takdir ediyoruz. Bugünkü ziyaretimizin sebebi de iki kurum arasındaki ilişkilerin güçlenmesini sağlamak. Bugünkü ziyaretimiz bunun ilk adımı diye düşünüyorum. Dünya Miras Kentleri Organizasyonuna Türkiye’den yeni üyeler kazanmak için TDBB’den destek bekliyoruz. Ayrıca Dünya Miras Kentleri Avrasya Bölge Koordinatörü olarak sizleri 1-3 Nisan 2021 tarihlerinde Kazakistan’ın Türkistan şehrinde düzenlenecek olan ‘X. Uluslararası Avrasya Dünya Miras Kentleri Konferansı’na davet ediyorum. Bu konferansta katılımcılar, tarihi mirasın korunmasıyla ilgili önemli meseleleri ve kültürel miras gelişiminin imkanlarını ayrıntılı bir şekilde tartışılacak. Ayrıca katılımcılar mirasın korunması ile ilgili yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi edinecekler” İfadelerini kullandı.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak ise, “TDBB olarak Tataristan ile ilişkilerimiz çok iyi durumda. Birçok projede işbirliği yaptık. Somut birçok proje gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. TDBB Yönetim Kurulunda Tataristan da temsil edilmektedir. Hem ülkemize hem de birliğimize yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Dünya Miras Kentleri Avrasya Bölgesi ile de yakından çalışmak ve işbirliği yapmak bizi memnun eder. Türkistan’da yapılacak olan ‘X. Uluslararası Avrasya Dünya Miras Kentleri Konferansı’ davetiniz için teşekkür ederim. Türkistan şehri Kazakistan’dan TDBB’ye üye olan belediyelerden birisi. Umarım bu program işbirliğimizin gelişmesine katkı sağlar” dedi.

Ziyaret günün anısına karşılıklı hediyeleşme ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

09.03.2021

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43