LinksLinks2

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından alınan minibüs, başkent Saraybosna’da düzenlenen törenle Bosna Hersek İslam Birliği (IZBiH) Öğrenci Merkezine teslim edildi.

Aracın teslim törenine, TDBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Novi Grad Belediye Başkanı Semir Efendic, Öğrenci Merkezi Müdürü Muamer Tinjak ve davetliler katıldı.

Semir Efendic, törende yaptığı açıklamada, TDBB’nin dünyanın dört bir yanında çeşitli projeleri hayata geçirdiğini belirterek bu projelerden birinin de 2019’da Bosna Hersek’in Glamoc şehrinde inşa edilen Glamoc Eğitim ve Kültür Merkezi olduğunu anımsattı. Efendic, bugün teslim ettikleri aracın da öğrenci yurdunun faaliyetlerine büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak tarafından törene gönderilen mesajda “Bosna Hersek, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin en yakın çalıştığı ülkelerden biridir. Bosna’da 31 üyesi olan Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), belediyeler yanında sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarıyla da işbirliği yaparak 50’ye yakın önemli projeyi gerçekleştirmekten memnuniyet duymaktadır. Bu kurumlardan bir tanesi de çeşitli projeler vesilesiyle işbirliği yaptığımız Bosna İslam Birliği kurumudur. Bu önemli günde Türk Dünyası Belediyeler Birliği olarak bizzat aranızda olmayı arzu etmemize rağmen dünyayı etkisi altına alan pandemi koşullarından dolayı fiilen yanınızda bulunamadığımız için üzgünüz. Pandemiden kaynaklanan olumsuz koşulların en yakın zamanda ortadan kalkmasını ve Bosna Hersek’teki hem üyelerimizle hem de diğer kurumlarla yeniden geleceğe yönelik projelerde işbirliği yapmayı temenni ediyoruz. Bu projenin tamamlanması sürecinde işbirliği kurumlarımız olan Konya Büyükşehir Belediyesi, Beykoz ve Selçuklu Belediyeleri ile İslam Birliği Öğrenci Merkezi yönetimine teşekkür ederiz” ifadeleri yer aldı.

Öğrenci Merkezi Müdürü Tinjak ise, bu bağışın kendileri için büyük önem arz ettiğini aktararak “bizim için çok faydalı olacağına inandığımız bu aracın anahtarlarını teslim almaktan dolayı çok mutluyuz. TDBB başta olmak üzere katkısı olan kurumlara teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Bosna Hersek İslam Birliği Vakıflar İdaresi iş birliğinde inşa edilen ve 1 Ekim 2018’de hizmete açılan Bosna Hersek İslam Birliği Öğrenci Merkezi, Saraybosna’da eğitim alan öğrencilere konaklamanın yanı sıra eğitim ve kültür etkinlikleri düzenleyebilecekleri alanlar da sunuyor.

31.12.2020

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43