LinksLinks2

Kırgızistan’ın Oş Vilayetinin İlçesi Kara-Suu Belediye Başkanı Adıl Lolobaev, 20 Kasım 2020 tarihinde Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni ziyaret etti.

TDBB Koordinasyonunda, Karasu (Sakarya) Belediyesi ile Kardeş Şehir protokolü imzalamak için Türkiye’ye gelen Kara-Suu Belediye başkanı Adıl Lolobaev Sakarya’da gerçekleştirilen imza töreninin ardından İstanbul’a geçerek TDBB’yi ziyaret etti.

Lolobaev Birlik merkezinde Genel Sekreter Fahri Solak ile bir görüşme gerçekleştirdi. TDBB ve yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi vererek, Kırgızistan’la ilişkilerin son yıllarda gözle görülür bir şekilde arttığını belirten Solak, “Birlik olarak gelişen işbirliği sonucu Kırgızistan’da birçok projeye imza attık. Kırgızistan Türk Cumhuriyetleri içinde en yakın çalıştığımız ülkeler arasında yer almaktadır. Kırgızistan aynı zamanda TDBB yönetim kurulunda temsil edilen 11 ülkeden biridir. Bu işbirliğinden memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’nin Karasu Belediyesi ile Kırgızistan’ın Kara-Suu Belediyeleri arasında imzalanan Kardeş Şehir Protokolü de bu yakınlığın en son somut adımlarından birini oluşturmaktadır. Her iki ülkede ilk Kardeş Şehirlerini edinen iki belediyemiz için de hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Görüşmede Kara-Suu Belediye başkanı Adıl Lolobaev de, TDBB Koordinasyonunda Sakarya Karasu Belediyesi ile imzalanan Kardeş Şehir protokolünden duydukları memnuniyeti ifade ile TDBB’ye katkıları için teşekkür etti. Pandemi sonrası şartlar elverdiğinde iki şehir arasında daha geniş katılımlı heyetlerle karşılıklı ziyaretlerin gerçekleştirileceğini belirterek, bu ziyaretlerde ortak projelerin görüşülerek hayata geçirilebileceğini ifade etti.

21.11.2020

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43