LinksLinks2

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyeleri, Karasu Belediyesi (Sakarya) ile Kırgızistan’ın Oş ili Kara-Suu Belediyesi, TDBB koordinasyonunda, 19 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen törenle “Kardeş Şehir” protokolü imzaladı.

Karasu Belediyesinde düzenlenen törene, Kara-Suu Belediye Başkanı Adıl Lolobaev, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Karasu Belediye Başkan Vekili Sabri Aslanbay, Karasu Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Ağun, İsmail Karakaş, Kara-Suu Belediyesi Yatırım Teşvik Uzmanı İlyaz Mamatkarimov Ömürbekoviç, Meclis Üyeleri Yakup Ayar, İsmet Yavuzyiğit, Zekeriya Durmaz, Mustafa İngenç, Oktay Yazıcı, davetliler ve basın mensupları katıldı. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, rahatsızlığı dolayısıyla imza törenine tele-konferans ile katılım sağladı.

Karasu Belediye Başkan Vekili Sabri Aslanbay, iki şehrin kardeşlik bağıyla bağlanmasının kendileri ve Türk dünyası için çok kıymetli bir adım olduğunu söyledi. Aslanbay “Zor zamanda şehrimizi ziyaret eden Kara-Suu Belediye Başkanı Adıl Lolobaev’e teşekkür ederiz. Bundan sonra kardeş şehrimiz ile ortak projeler, her iki kenti ekonomik ve kültürel olarak destekleyecek çalışmalar yapmak arzusundayız” dedi.

Belediye Başkanı İshak Sarı’ya geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun dileklerini ileten Kara-Suu Belediye Başkanı Adıl Lolobaev “Bizleri bu kadar sıcak karşıladığınız için teşekkür ederiz. Belediye Başkanı Sayın İshak Sarı’nın rahatsızlık geçirdiğini duyduk. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve kısa zamanda görevinin başına dönmesini diliyoruz. Sizlere de sağlık sıhhat diliyorum. Bundan sonra kardeşlik ilişkilerimizi başlatıp, başarılı bir şekilde çalışmayı ümit ediyorum. Bu süreci koordine eden Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne teşekkür ederiz. Başkanımız başta olmak üzere tüm heyeti Kırgızistan Kara-Suu’ya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Genel Sekreteri Fahri Solak ise “Türkiye’deki bazı yerleşim alanlarının isimleri Kırgızistan’daki yerleşim yerleri ile aynı ismi taşıyor. Geçmiş tarihimizde atalarımız göçerken yer isimlerini de beraberlerinde getirmişler. Bu benzerlikler, iki milletin tarihsel olarak güçlü bağlarının olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz yıl Sakarya’ya yapılan Kırgızistan heyetinin ziyaretinde isimleri aynı olan Karasu ile Kara-Suu belediyelerimizi kardeş şehir yapalım düşüncesi doğmuştu. Her iki ülkede ilk Kardeş Şehirlerini edinen iki belediyemiz için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından taraflar arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Tören karşılıklı hediyeleşme ve aile fotoğrafı ile tamamlandı.

21.11.2020

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43