LinksLinks2

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Kasım ayı Yürütme Kurulu Toplantısı, 18 Kasım 2020 tarihinde, Beykoz Belediyesi ev sahipliğinde İstanbul’da yapıldı.

TDBB ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Başkanlığındaki toplantıya, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Birlik Yürütme Kurulu üyeleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ve Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü katıldı.

Toplantı öncesi yaptığı açıklamada TDBB Başkanı Altay, “Pandemi nedeniyle ilişkilerin yavaşladığı bir dönemde de birlik olarak faaliyetlere kesintisiz bir şekilde devam ediyoruz. Kırgızistan’dan bir heyet şu anda Türkiye’de, yarın Karasu (Sakarya) Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalayacaklar. Ayrıca TDBB olarak Dağlık Karabağ’da işgalden kurtarılan şehirlerin yanında olacağız. Bu şehirlerde şartlar olgunlaşıp belediye teşkilatları oluştuktan sonra, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) olarak oraların yeniden ihyasıyla ilgili çalışmalar yapacağız ve Kardeş Şehir ilişkileri tesis edeceğiz” dedi.

Daha sonra, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’ın 20 Ekim 2020 tarihindeki Yürütme Kurulu toplantısından sonra gerçekleştirilen çalışmalar ve gündem hakkında bilgi vermesiyle başlayan toplantı, gündemdeki konuların görüşülmesiyle devam etti.

Bu çerçevede, 11-12 Aralık 2020 tarihleri arasında, Kırgızistan’da yapılacak “4. Uluslararası Cengiz Aytmatov Issık-Göl Forumu”na TDBB’yi temsilen katılım sağlanmasına, Emmaus Uluslararası Yardımlaşma Derneği tarafından Bosna Hersek Srebrenitsa’da yaptırılan “Srebrenitsa Huzur Evi Merkezi”ne, TDBB ve kardeş şehri Beykoz Belediyesi işbirliğinde 1 adet bungalov ev yaptırılmasına, 28 Mayıs 2021 tarihinde Kırgızistan Talas Devlet Üniversitesi’nde düzenlenecek “1270. Yılında Talas Savaşı ve Tarihteki Yeri Uluslararası Konferansı”na TDBB tarafından destek verilmesine, TDBB ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde, TDBB Yurtdışı üye belediyelere eğitimlerin verileceği “Belediye Akademisi” projesi ile ilgili, Covid-19 Pandemisi sonrası çalışma yürütülmesine, TDBB Yurtdışı üye belediyelerin hayata geçirdiği örnek projelere ödül verilmesi ve “TDBB Üye Belediyeler Zirvesi” programı ile ilgili Covid-19 Pandemisi sonrası çalışma yürütülmesine, TUREKS Fuarcılık tarafından, 08-10 Nisan 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek “ATRAX – 9. Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı”na katılımcı desteği verilmesine, Darkhan (Moğolistan) Belediyesi’nin Birlik üyelerimiz arasından uygun görülen belediyelerle kardeş şehir olması ile ilgili çalışma yürütülmesine ve Kepsut (Balıkesir) Belediyesi’nin TDBB’ye yapmış olduğu üyelik müracaatının uygun görüşle Yönetim Kuruluna sunulmasına, karar verildi.

19 Kasım 2020

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43