LinksLinks2

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nde 46 yıldır kapalı tutulan ve alınan kararla kademeli olarak açılmaya başlanan Maraş bölgesi için, Konya Büyükşehir Belediyesi, Kardeş Şehri Gazimağusa’ya çevre düzenlemesi ve ekipman desteği verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile 15 Kasım 2020 tarihindeki tören vesilesiyle bölgede incelemelerde bulunan Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Kuzey Kıbrıs gezisine katıldık, Türk dünyasının ve Konyalı vatandaşlarımızın selamlarını Kıbrıslılara ilettik. Konya Büyükşehir Belediyesi, Gazimağusa Belediyesi’yle ‘kardeş şehir’ ilişkisi kurdu. Bu kapsamda Kapalı Maraş’ta kullanılmak üzere 600 bisikleti kendilerine gönderdik ve kurulumunu gerçekleştirdik. Aynı zamanda Konya Büyükşehir Belediyesinin hediyesi olarak, bir temizlik aracı, bir çöp toplama aracı ve bir arazözü de Gazimağusa Belediyesinin envanterine katmış olduk” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresiyle, bölgenin yeniden inşası için çalışmaları yürüttüklerini dile getiren Altay, “Asfaltların yapılması, çevre düzeninin hazırlanması ve sahildeki düzenlemeleri birlikte yürüttük. Bugüne kadar her zaman Kıbrıs’ın yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bölgede çalışmalara devam edeceklerini bildiren Altay, şunları kaydetti: “Bundan sonra Gazimağusa Belediyesiyle ‘kardeş şehir’ ilişkisi kurduğumuz için hem iletişime hem de çalışmalara devam edeceğiz. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), 30 ülkeden 1.170 belediyenin üye olduğu bir birlik. Bu birlik kapsamında bazı ülkelerde eş başkanlarımız var. Kıbrıs’ta da Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanımız ile aynı zamanda Türk Dünyası Belediyeler Birliği yönetiminde birlikte çalışıyoruz. Yani geçmişte edindiğimiz bilgi, birikim, tecrübe ve iletişimimiz, bundan sonra da hızlanarak devam edecek. Bu kapsamda KKTC’nin kuruluşunun 37. yıl dönümü etkinliklerine ve resmi geçit törenine de katıldık. Bu vesileyle Kıbrıs davası için şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Konya Büyükşehir Belediyesi ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) olarak bölgemizdeki soydaşlarımız ve dindaşlarımızla ilgili her türlü projeyi yürütmeye hazır olduğumuzu buradan ifade ediyorum”.

16.11.2020

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43