LinksLinks2

Proje ortakları arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin de yer aldığı, 5. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ödülleri, 13 Kasım 2020 tarihinde Osmaniye’de düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreninde, Öğrenci kategorisinde birincilik ödülünü Türkiye’den ‘Oyuncakçı Saklı Yadigarlar’ filmi ile Yağmur Kartal, ikincilik ödülünü Türkiye’den ‘Memtevri (Yaylacı)’ filmi ile Fatih Ertekin ve üçüncülük ödülünü Tataristan’dan ‘Dancing in the Corner’ filmi ile Sungatullin Sultan Zufarovich ve Kırgızistan’dan ‘Hayal’ isimli filmle Çıngız Samudin Uulu kazandı. 

Profesyonel filmler kategorisinde ise, birincilik ödülünü Kırgızistan’dan ‘Öğretmen’ filmi ile Ibadylla Adjibaev, ikincilik ödülünü Türkiye’den ‘Diş Ağrısı’ filmi ile Özer Kesemen ve üçüncülük ödülünü Türkiye’den ‘Şems’ isimli filmiyle Mehmet Can Bindal ve Azerbaycan’dan ‘Harpıtla’ filmi ile Veli Seyadi kazandı.

Ayrıca Kırgızistanlı kültür sanat insanı merhum Murat Aliyev özel ödülünü İran’dan ‘Dumanlı Serhed’ filmi ile Atbin Hosseini, Türk Konseyi Modern İpek Yolu Turizm ödülünü Özbekistan’dan ‘Suzuk Ota’ filmi ile Murod Odilov, Jüri Kültür Sanat Özel ödülünü Kazakistan’dan ‘Craftsman’ adlı filmiyle Arailym Zhetkergen, Festival Tertip Komitesi özel ödülünü Türkiye’den ‘Merkeb-i Mesai’ isimli filmiyle Hasan Erdoğmuş almaya hak kazandı.

Ayrıca, Türk Dünyası 2020 Yılı Yaşam Boyu Onur Ödülü sanatçı Cüneyt Arkın’a verildi.

Tören teşekkür plaketlerinin takdimiyle son buldu.

 

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43