Moldova Cumhuriyeti Milletvekili İvanna Köksal 1 Eylül 2020 tarihinde Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni ziyaret etti.

Birlik merkezinde TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’la bir araya gelen Köksal ile yürütülmekte olan ortak projeler ve yeni işbirliği imkânları değerlendirildi.

Görüşmede Fahri Solak, “Moldova ile son dönemdeki yakın işbirliğimiz bizleri memnun ediyor. Moldova Gagauz Yeri Başkanı vasıtasıyla TDBB Yönetim Kurulunda temsil edilmektedir. Son yıllarda Türk Belediyeleri tarafından Moldova’da özellikle de Gagauz Yerinde önemli projelere imza atıldı. Moldova yerel yönetimlerinin gelişmesi için her alanda işbirliğine hazırız. TDBB olarak Moldova Belediyelerine yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımı ve uzman eğitim programları düzenleyebiliriz. Moldova belediyelerine Türkiye’den kardeş şehir ilişkilerinin kurulması için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

İvanna Köksal ise, “TDBB ile çalışmak bizim için çok önemli. Yakın İşbirliğimiz sonucu birçok projeyi gerçekleştirdik. Katkıda bulunan bütün TDBB üyelerine müteşekkiriz. İnanıyorum ki bunu yeni dönemde de devam ettireceğiz. Kazayak’ta yaptırılan Türkiye Parkına götürülecek yeni malzemeler için TDBB’nin desteğini talep ediyoruz. Bizleri bu pandemi sürecinde sıcak ağırlamanızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

02.09.2020