Lübnan Milletvekili Fayssal Karame ve Lübnan İstanbul Başkonsolosu Mazen Kabbara 01 Ekim 2020 tarihinde Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni ziyaret etti. Ziyarette TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak ile Yapılan Görüşmede İşbirliği İmkanları ve Olası Ortak Projeler Görüşüldü.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak görüşmede, öncellikle Lübnan heyetine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek birlik ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Lübnan’daki üye belediyelerle yapılan ortak çalışmalar hakkında heyeti bilgilendirdi. Ayrıca yakın dönemde Beyrut kentinde yaşanan liman faciası dolayısıyla başsağlığı ve geçmiş olsun mesajını iletti.

TDBB’nin kardeş şehir ilişkilerini önemsediğini söyleyen Solak: “Lübnan’daki yeni belediyelerle ilişkilerimizi geliştirmek isteriz. Birliğimize yeni üyelerin katılması işbirliğimizi artırabilir. Pandemi sonrasında da bir tecrübe paylaşımı ve uzman eğitimi programı düzenlenebilir” ifadelerini kullandı.

Lübnan Milletvekili Karame ise öncelikle ev sahipliğinden dolayı genel sekreter Fahri Solak’a teşekkür ederek şunları söyledi: “Hem coğrafi hem de tarihsel olarak bakıldığında Türkiye ile birçok ortak noktamız mevcut. Belediyecilik konusunda sizlerden tecrübe aktarımı ile ilgili katkılarınızı bekliyoruz” dedi. Karame Osmanlı Devleti’nin Lübnan topraklarında yaklaşık 400 sene kaldığını ifade ederek, Osmanlı’nın bıraktığı kültür varlığının onarımı ve korunması hususunda hem Türkiye devletinden hem de TDBB’den destek beklediklerini belirtti.

Lübnan’ın İstanbul Başkonsolosu Mazen Kabbara da özellikle Trablusşam şehrinde çok sayıda Osmanlı eserinin bulunduğunu ve Türk hükümetinin önderliğinde bu eserlerin doğru bir şekilde onarılması ve korunmasının mümkün olabileceğini ifade etti.

04.10.2020

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43