Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının On Sekizinci sayısı (Bahar 2020) yayınlandı.

Bültenin On sekizinci sayısındaki kapak konuları, TDBB ile Bihaç Belediyesi İşbirliğinde Yaptırılan Şehitlik Anıtının Açılması, TDBB ve Rusya Şehirler Birliği ‘Covid-19 ile Mücadele’ Tecrübe Paylaşımı Video Konferansı ve TDBB’den 510. Ayvaz Dede Şenliklerine destek şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, Lübnan’a Başsağlığı Mesajı, TDBB Kurumsal Tanıtım Filminin Güncellenmesi, TDBB Lisansüstü Öğrencileri Destekleme Programı 2020 Başvuruları ve 2020 Yılının ilk Yarısında TDBB’ye Üye Olan Belediyeler gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerimizle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyeler ve okuyucular için haberlerin İngilizce ve Rusça özetleri de yer alıyor.

Avrasya’da Yerel Gündem No:18 (PDF)

03.09.2020