Beyarmudu (KKTC) Belediye Başkanı İlker Edip ve beraberindeki belediye meclis üyelerinden oluşan heyet, 5 Mart 2020 tarihinde Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni ziyaret etti.

Birlik merkezinde TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’la bir araya gelen heyet ile yürütülmekte olan ortak projeler ve yeni işbirliği imkânları değerlendirildi.

Görüşmede Fahri Solak, “KKTC ile son dönemdeki yakın işbirliğimiz bizleri memnun ediyor. KKTC yerel yönetimlerinin gelişmesi için her alanda işbirliğine hazırız. TDBB olarak KKTC Belediyelerine yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımı ve uzman eğitim programları düzenleye biliriz. Beyarmudu Belediyesi’ne Türkiye başta olmak üzere Balkanlardan ve Türk Cumhuriyetlerinden yeni kardeş şehirler kurulması ve var olan kardeş şehirlerle de daha aktif çalışılması için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ise, “Beyarmudu Belediyesi olarak TDBB tarafından sağlanan cenaze nakil aracı için müteşekkiriz. Bu araç bölgemizde çok sayıda yerel yönetim birimine hizmet edecektir. Ayrıca inanıyorum ki TDBB bizim için dünyaya açılan bir kapı olacak” şeklinde konuştu.

06.03.2020