Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ten etkilenen ihtiyaç sahiplerine destek amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) de destek verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ diyerek başlattığı ve birçok kurum, kuruluş, iş adamı ve vatandaşların bağışta bulunduğu kampanyaya TDBB’den de 50 bin TL’lik bağış yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kampanyanın amacını şöyle açıklamıştı:

“Amacımız alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz”.

Koronavirüsle mücadele için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açılan yardım hesaplarına tüm operatörlerden de katkıda bulunmak mümkün.

02.04.2020