Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından 2019 yılında gerçekleştirilen Tecrübe Paylaşımı ve Uzman Eğitimi faaliyetlerini içeren ‘2019 Eğitim Raporu’ yayınlandı. 2019 Yılı içinde yapılan Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programları ile Uzman Eğitimi Programlarına yer verilen raporda, gerçekleştirilen programlarla ilgili detaylı bilgiler yanında görseller de yer alıyor.

2019 Yılında, işbirliği kurum ve kuruluşların desteğiyle gerçekleştirilen programların konu başlıkları; Kırgızistan ve Gagauz Özerk Yeri Okul Öncesi Eğitim Yöneticileri Uzman Eğitimi Programı, Akıllı Şehir Yönetimi ve Akıllı Ulaşım Uzman Eğitimi Programı, Moğolistan Heyeti Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı, Özbekistan Turizm Heyeti Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı, Kuzey Makedonya Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı, Kırgızistan Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı şeklinde sıralanıyor.

2019 yılında TDBB’nin düzenlediği Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı (4 Adet) ve Uzman Eğitimi (2 Adet) programlarına 7 ülke ve bölgeden, 58 belediye ve kurumdan, 49 Belediye Başkanı ve 32 uzman personel katıldı. Programlar kapsamında 139 saatlik sunum ve saha gezisi gerçekleştirildi.

Ayrıca raporun Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak da basılması, TDBB faaliyetlerinin uluslararası alanda daha geniş bir okuyucuya ulaşmasını mümkün kılıyor.

16.03.2020

Raporun Tam Metin PDF’i için Tıklayınız