LinksLinks2

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Kuzey Kıbrıs üyesi Girne Belediyesinin yeni hizmet binası, 28 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen törenle açıldı.

Açılış Törenine, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Güzelyurt Belediye Başkanı ve TDBB Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özçınar, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Genel Sekreteri Fahri Solak, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende açılış konuşmasını Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü yaptı. Güngördü konuşmasına, İdlib’te şehit düşen askerler ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde çıkan yangın nedeniyle hayatını kaybedenler için baş sağlığı dileyerek başladı.

2014 yılı Nisan ayında temeli atılan yeni hizmet binası için çok uğraş verdiklerini söyleyen Güngördü, “Yeni hizmet binasını tamamen belediyenin öz kaynaklarıyla inşa ettik” dedi.

“Bugün bu gururu yaşıyorsak en büyük pay Girnelilerindir” diyen Güngördü, binanın belediyenin kendi mimarları tarafından dizayn edildiğini vurguladı. Çevre ve engelli dostu bir bina olduğunu söyleyen Güngördü, binanın ekolojik ve kendi elektrik üretimini yaptığını kaydetti. Yeni hizmet binasının 400 kişilik bir kültür merkezi barındırdığını da aktaran Güngördü, “Binada Orkestra Çukuru da yer alıyor” dedi. Girne’nin 50 yıl boyunca yeni bir binaya ihtiyacı olmayacağını söyleyen Güngördü, yeni hizmet binasına katkı sağlayan herkese ve katılımcılara teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından teşekkür sertifikalarının takdiminin yapılması ve kurdele kesimiyle yeni hizmet binasının resmi açılışı yapıldı. Katılımcıların yeni hizmet binasını gezmeleri ile tören tamamlandı.

02.03.2020

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43