Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen “Moğolistan Yerel Yönetimler Birliği Heyeti Türkiye Programı”, 14-20 Aralık 2019 tarihlerinde Konya ve İstanbul’da gerçekleştirildi.

Programa, Moğolistan Yerel Yönetimler Birliği Genel Sekreteri Puverdorj Yanjınlkham başkanlığındaki Moğol yerel yöneticiler heyeti katıldı.

Programın ilk günü heyet Konya’ya geçti ve Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu’yu makamında ziyaret etti. Görüşmede işbirliği imkanları değerlendirildi. Görüşmenin ardından heyet Konya’nın kültürel ve tarihi yerlerini gezdi.

Programın İstanbul ayağında ise heyet 19 Aralık 2019 Perşembe günü, Sancaktepe Belediyesini ziyaret ederek Başkan Yardımcısı Ümit Şahin’le görüştü. Heyet belediyenin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi.

Heyet ziyaret kapsamında TDBB’yi de ziyaret ederek Birlik merkezinde TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’la bir araya geldi. Heyete TDBB’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Solak, Moğolistan’ın TDBB’nin yakın işbirliği yaptığı ülkelerden biri olduğunu belirtti. TDBB’ye üye 31 belediyesi olan Moğolistan’la işbirliği yapmaktan memnun olduklarını dile getiren Solak, 2019 yıl içerisinde Moğolistan’dan üç ayrı heyetin Türkiye’ye geldiğini belirtti.

Moğolistan Yerel Yönetimler Birliği Genel Sekreteri Puverdorj Yanjınlkham da kendilerini sıcak karşılamalarından ötürü Genel Sekreter Fahri Solak’a teşekkür etti. Yanjınlkham, “Moğolistan Yerel Yönetimler Birliği olarak 369 üyemiz var. Birlik olarak TDBB’ye üyelik başvurumuzu da gönderdik. Birlik olarak Üye belediyelerin özelliklerine göre Türkiye’den kardeş şehir ilişkileri kurulmasında ve daha önceki kardeş şehir ilişkilerinin aktifleştirilmesinde TDBB’nin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Toplantıda ayrıca ikili ilişkilerin çok yönlü geliştirilmesi için karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Moğolistan Belediye yöneticilerine yönelik uzman eğitim programları yapılması, 2020 yılı içinde iki ülkenin diplomatik ilişkilerinin 50. yılını dikkate alarak Ulanbatur’da “Türkiye-Moğolistan İlişkilerinde Yeni Dönem” konulu toplantı gerçekleştirilmesi konuları üzerinde duruldu.

Heyet İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını gezdikten sonra ülkelerine döndü.

21.12.2019

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43