LinksLinks2

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Keçiören Belediyesi tarafından dünyaca ünlü Kırgız edebiyatçı Cengiz Aytmatov’un 91’inci yaş gününde yaptırılan heykelinin açılışı, 13 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen törenle yapıldı.

Cengiz Aytmatov Parkındaki heykelin açılış törenine, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, yabancı misyon temsilcileri, bürokratlar, basın mensupları, Kırgız öğrenciler ve Keçiörenli’ler katıldı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok törende yaptığı konuşmada; “İnsanlığın tarihini edebiyatçılar, yazarlar, şairler ve sanatçılar yazmıştır. Bunlardan bir tanesi de Cengiz Aytmatov’dur. Bugün burada Cengiz Aytmatov anıtının açılışını yapıyoruz. Bu parka baktığımız zaman Cengiz Aytmatov’un eserleriyle bütünleştiğini görürüz. Cengiz Aytmatov eserleriyle dünya durduğu müddetçe var olacak” dedi.

Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev ise Kırgız halkı için çok değerli olduğunu belirttiği Cengiz Aytmatov anıtı için Altınok’a teşekkür etti. Junusaliyev, parka Aytmatov’un heykelinin dikilmesi için çalışmalar başlattıklarını ve parkta bir Kırgız çadırı kurulmasını da planladıklarını da bildirdi.

Konuşmaların ardından Aytmatov’un Brüksel Büyükelçiliği görevi sırasında yazdığı “Issık Göl” şarkısını Kırgız yöresel sanatçıları seslendirmesi ile tören sona erdi.

14.12.2019

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43