LinksLinks2

Özbekistan’ın tarihi şehri Semerkant ile Sakarya Kardeş Şehir Oldu. Kardeş şehir protokolü, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Semerkant Belediye Başkanı Boburmırzo Oblakulov tarafından, 17 Kasım 2019 tarihinde düzenlenen törenle Semerkant’ta imzalandı.

İmza töreninde konuşan Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, imzalanan Protokol ile iki şehir arasındaki bağların daha da kuvvetleneceğini ifade ederek, ortak projelerle şehirlere katkı sunulacağını dile getirdi. Semerkant ile işbirliğinin gelişeceğini vurgulayan Yüce: “Toplumlarımızın ortak dil, kültür ve gelenekten gelmesi ilişkilerimizi ilerletmeyi, işbirliğimizi artırmayı kolaylaştırmaktadır. Ortak üniversitelerimiz vasıtasıyla bilim, spor ve kültürel değerlerde sağlanan gelişmeler ve beraberliğimizi artıracak her türlü ortaklık bizim için çok önemli. Ülkelerimiz arasında çeşitli alanlardaki ilişkiler en yoğun ve verimli yıllarını geçiriyor. Ancak bu yeterli değil. Ortak tarihimiz ve kültürümüz işbirliğinin gelişmesi için bizlere fırsatlar sunuyor. Bu birlikteliği geliştirmek yine bizim elimizde. Gelecekte işbirliğimiz daha da geniş alanlara yayılarak güçlenecek” dedi.

Ekrem Yüce başkanlığındaki Türk heyeti, Semerkant ve Buhara’nın tarihi ve kültürel mekanlarını da ziyaret etti.

18.11.2019

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43