LinksLinks2

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde, “Tercihim Türkçe” Projesi kapsamında, Bosna Hersek’in Srebrenik şehrinde bulunan Rapatnica İlköğretim Okulunda yaptırılan Türkçe sınıfı, 1 Kasım 2019 tarihinde düzenlenen törenle açıldı.

TDBB’nin Bosna Hersek’teki öğrencilerin Türkçe eğitimi alması için başlattığı Türkçe sınıfı çalışmaları devam ediyor. Bu çerçevede Bosna Hersek’te TDBB ve üye belediyeler işbirliğinde açılan Türkçe sınıfı sayısı 24’e yükseldi.

Srebrenik’teki Türkçe sınıfı açılış törenine TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak ve Rapatnica Okul Müdürü Zehrudin Muhedinoviç yanında çok sayıda veli ve öğrenci katıldı. Srebrenik okulunun öğrencileri açılış töreninde Boşnakça ve Türkçe şarkılar söyleyip Bosna ve Türkiye’ye ait geleneksel oyunlar oynayarak mini bir gösteri düzenlediler.

Türkçe sınıfı açılan Rapatnica okulu, Srebrenik’te Türkçe dersi verilen tek okul. Bu okul Srebrenik’teki en eski ve en büyük okullardan biri ve yaklaşık 450 öğrencisi bulunuyor.

Srebrenik Bosna-Hersek’in Tuzla Kantonu’na bağlı bir belediye. Konum olarak Bosna Hersek’in kuzeydoğusunda yer alıyor. 2013 nüfus sayımına göre belediyenin nüfusu 39.678’tir.

2.11.2019

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43