LinksLinks2

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçiliği’nin yeni binası, 22 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen resepsiyonla açıldı.

Açılış törenine, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Crnadak, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç’in yanı sıra çok sayıda diplomatik misyon temsilcisi ve davetli katıldı.

Bosna Hersek Dışişleri Bakanı İgor Crnadak törende yaptığı konuşmada, ülkesi ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin önemine dikkati çekerek, “Türkiye, Bosna Hersek’in ve bölgenin çok önemli bir ortağı. Eminim ki yeni elçilik binasının açılışı, hem Bosna Hersek hem de Türk halkı için birçok iyi çalışmaya vesile olacak” dedi. Türkiye’nin daima Bosna Hersek’i desteklediğinin altını çizen Crnadak, iki ülkenin ekonomi ve ticaret alanlarında ilerleme kaydedebilmek için birlikte çalışması gerektiğine dikkati çekti. Crnadak, Bosna Hersek ve Sırbistan için oldukça önem taşıyan Saraybosna-Belgrad Otoyol Projesine verilen destek dolayısıyla Türkiye’ye teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu da, Türkiye ile Bosna Hersek arasında ortak tarihe dayanan güçlü dostluğun bulunduğuna işaret ederek, Türkiye’de yaşayan Bosna-Hersek kökenli çok sayıda vatandaşın, iki ülke arasında köprü vazifesi gördüğünü ve ikili ilişkilerin geliştirilmesine önemli katkılar sağladığını belirtti. Kasapoğlu, “Türkiye, Bosna Hersek’in istikrarını ve toprak bütünlüğünü desteklemektedir. Avrupa-Atlantik kurumlarıyla bütünleşme çabalarında Bosna Hersek’in yanındadır” ifadelerini kullandı. İki ülke arasında mükemmel seviyedeki ikili ilişkilerin ekonomik ve ticari alana yansıdığını görmekten memnuniyet duyduklarını dile getiren Kasapoğlu, mevcut Serbest Ticaret Anlaşması imzalanmadan önce 70 milyon dolar olan toplam ticaretinin hali hazırda 700 milyon dolara yaklaştığını söyledi.

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Sadoviç, elçiliğin yeni binasının iki ülke ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayacağına inandığını belirterek, destek olan kuruluşlara ve açılışa katılan davetlilere teşekkür etti.

Protokol konuşmalarından sonra davetlilere Bosna Hersek’e özgü yemekler ikram edildi.

Açılış törenine destek olan kuruluşlar arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) de yer aldı.

23.10.2019

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43