Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının On beşinci sayısı (Yaz 2019) yayınlandı.

Bültenin On beşinci sayısındaki kapak konuları, Bosna Hersek Glamoç’ta Açılan Eğitim ve Kültür Merkezi, TDBB Yürütme Kurulu Heyetinin Tataristan ziyareti ve TDBB Özbekistan Turizm Heyeti Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, 4. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, Bosna Hersek Doboj Köprüsü Projesi, Altay Toplulukları Konulu iki eser ve Bağımsızlıklarının 25. Yılında Türk Cumhuriyetleri kitaplarının TDBB tarafından yayınlanması, TDBB Moğolistan Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı, VIII. Altay Toplulukları Sempozyumu, TDBB 2019 Yaz Dönemi Staj Programı ve TDBB Üyelerinden Haberler gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyeler ve okuyucular için haberlerin İngilizce ve Rusça özetleri de yer almaktadır.

Avrasya’da Yerel Gündem No:15 (PDF)

30.10.2019