LinksLinks2

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyeleri, Safranbolu Belediyesi ile 2019 Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Kırgızistan’ın Oş kenti arasında, 16 Ekim 2019 tarihinde kardeş şehir protokolü imzalandı.

İlçe merkezinde düzenlenen imza töreninde konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, iki şehrin kardeşlik bağıyla bağlanmasının, kendileri ve Türk dünyası için çok kıymetli bir adım olduğunu söyledi. Oş’un, Safranbolu’nun 8. kardeş şehri olduğunu belirten Köse, “Bundan sonra kardeş şehirlerimiz ile ortak projeler, her iki kenti ekonomik ve kültürel olarak destekleyecek çalışmalar yapmak arzusundayız. Oş’un zengin ekonomisi, kültürü ve kaynak kullanımını merceğe alacak ve karşılıklı iyi niyetle kardeşliğimizi sürdürülebilir bir zeminde yaşatacağız” diye konuştu.

Oş Şehri Meclis Başkanı Ormanov Turatoviç de Safranbolu’nun 3 bin yıllık tarihi geçmişi olduğuna değinerek, koruma kanunları çerçevesinde hareket eden kentlerin kendileri için değerli olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Köse ve Turatoviç, kardeş şehir protokolünü imzaladı.

18.10.2019

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43