LinksLinks2

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Üyelerinden Bursa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bursa Valiliği, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Dünya Etnospor Konfederasyonu ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin destekleriyle, Türk kültürünün değerlerini gelecek nesillere tanıtmak ve Türk halklarının gönül birlikteliğini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen “4. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği”, 19-21 Temmuz 2019 tarihlerinde Keles Kocayayla’da yapıldı.

Uludağ’ın eteğindeki Kocayayla’da, Türkiye’nin yanı sıra Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Uygur, Tatar, Nogay gibi akraba topluluklarının kültürel objeleri, lezzetleri ve giysileri kurulan stantlarda ziyaretçilere tanıtıldı.

Şenliklere yurt içi ve yurt dışından bin 200’ü aşkın sporcu katıldı ve kökbörü, atlı akrobasi, geleneksel okçuluk, cirit, rahvan, atlı okçuluk, aba-kuşak-şalvar güreşleri ve yağlı güreş müsabakaları yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş açılış programında yaptığı konuşmada, “Atalarımızdan miras kalan geleneksel sporlarımız, sadece bir spor dalı olmaktan öte içinde bir kültürü barındırır. Kırgız’ı, Özbek’i, Türkmen’i, Moğol’u, Afgan’ı, Kazak’ı ve Tatar’ı Kocayayla’da bir araya getiren de bu kültürün yaşatılma gayretidir. Barışta ve savaşta uygulanan ecdat yadigarı ata sporlarımız, diğer kültürel etkinlikler ile birlikte burada hayat bulacak. 4. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği ile dayanışmayı, kaynaşmayı, birlik ve beraberliğimizi, Türk dünyasının dostluk ve kardeşliğini daha da güçlendireceğiz” dedi.

22.07.2019

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43