Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının On dördüncü sayısı (Bahar 2019) yayınlandı.

Bültenin On dördüncü sayısındaki kapak konuları, TDBB 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı, TDBB koordinasyonunda Pendik ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde Bulgaristan Madan Bölge Hastanesine Röntgen Cihazı verilmesi ve TDBB Türk Dünyası Kadın Sanatçılar Karma Sergisinin İstanbul’da yapılması şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, TDBB Lisansüstü Öğrencileri Destekleme Programı 2019 Başvuruları, TDBB ‘Akıllı Şehir Yönetimi’ Uzman Eğitimi Programı, TDBB 2018 Faaliyet Raporu ve 2018 Eğitim Faaliyetleri Raporunun yayınlanması, Nevruz Bayramı İstanbul Kutlaması, Filistin Beyt Hanun Belediyesi’ne Yakıt Yardımı ve TDBB’den 509. Ayvaz Dede Şenliklerine Destek gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerimizle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyelerimiz ve okuyucularımız için haberlerin İngilizce ve Rusça özetleri de yer almaktadır.

17.07.2019

Avrasya’da Yerel Gündem No:14 (PDF)