Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının On Üçüncü sayısı (Kış 2019) yayınlandı.

Bültenin On üçüncü sayısındaki kapak konuları; TDBB Azerbaycan Heyetinin Bosna Hersek’i ziyareti, TDBB 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı ve TDBB ‘Kırgızistan ve Gagauz Yeri Eğitim Yöneticileri Türkiye Programı’ şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, TDBB Kırgızistan Etnik İlişkiler Ajansı Tecrübe Paylaşımı Programı, Bosna Hersek Srebrenik’te Bulunan Okulun Tadilatı, Vefatının 15. Yılında Aliya İzzetbegoviç Anma Programı, Bosna Hersek Silahlı Kuvvetler Günü, Bosna Hersek Glamoç’a Kültür ve Eğitim Merkezinin yapılması, TDBB’nin Bosna Hersek Srebrenitsa’daki öğrenci yurduna mali desteği, Uluslararası İnsan Hakları Kentleri İstanbul Konferansı, Doğumunun 90. yılında Cengiz Aytmatov Anma Programı gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerimizle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyelerimiz ve okuyucularımız için haberlerin İngilizce ve Rusça özetleri de yer almaktadır.

Avrasya’da Yerel Gündem No:13 (PDF)

12.04.2019