Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerinin kuruluşunun 13. yıl dönümü, Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçiliği tarafından 12 Aralık 2018 tarihinde Ankara’da düzenlenen ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından da desteklenen resepsiyonla kutlandı.

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç’in ev sahipliğinde düzenlenen törene, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, başkentteki misyon şefleri, askeri erkan, iş insanları, akademisyenler ve basın mensupları katıldı.

Sadoviç, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Bosna Hersek Silahlı Kuvvetler Günü’nün, 13 yıl önce kutlanmaya başladığını belirtti. Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerinin özverili ve gayretli çalışmalarıyla ülkenin, dünyada krizlerin olduğu çeşitli bölgelerde barışı koruma operasyonlarında yükümlülük verilen güvenilir bir ortak haline geldiğini söyledi

Türkiye’nin dost ülke olarak Bosna Hersek’e verdiği desteğin önemine dikkat çeken Sadoviç, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Bosna Hersek’in ve Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerinin en yakın dostlarından ve destek verenlerindendir” ifadesini kullandı.

Resepsiyon, konuşmaların ve kutlama pastasının kesilmesinin ardından sona erdi.