LinksLinks2

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’nın ilçelerinden Novi Grad Belediyesi, kuruluşunun 41. Yılını, 17 Aralık 2018 tarihinde düzenlenen törenle kutladı.

Kutlama törenine, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlık Konseyi Üyesi Şefik Caferoviç, Bosna Hersek eski Cumhurbaşkanı Styepan Klyuyiç, Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Azerbaycan Heyetinden Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği Başkanı ve Nerimanov Belediye Başkanı Temraz Tagiyev, Yasamal Belediye Başkanı Zakir Caferov, Binegadi Belediye Başkanı Salman Umudov, Nizami Belediye Başkanı Vuqar Quliyev, Belediye Çalışanları Sendikası Komite Başkanı Muharrem Xalilov ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende yaptığı konuşmada Novi Grad Belediye Başkanı Semir Efendiç “Her senenin sonunda ne yaptığımızı gözden geçiriyoruz. 2018 yıllında çok sayıda projeyi gerçekleştirdik. Novi Grad ilçesinde neredeyse her sene bin civarında yeni işçiye istihdam sağladık. Başkanlık görevini 2014 yılında devraldığımızdan bu yana ilçemizde 5 binden fazla kişi iş sahibi oldu” dedi.

Novi Grad’ın kuruluşunun 41. Yıldönümünün kendileri için önemli olduğunu, bu nedenle törene katılan herkese teşekkür eden Efendiç, “Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Azerbaycan’dan gelen heyeti de selamlamak istiyorum. Yıldönümü kutlamasına Türkiye’den TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Azerbaycan’dan belediyeler birliği başkanı ve beş belediye başkanı katıldı. Azerbaycan’lı misafirlerimizin bugün burada olmaları bu ülke ile geçmişte yaptığımız çalışmaların sonucudur. Azerbaycan’la işbirliği yapmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Boşnak üyesi Şefik Caferoviç ise, Novi Grad Belediyesinin, savaştan sonra başarılı bir gelişme ve yenilenme örneğini temsil eden bir belediye olduğunu söyledi. Caferoviç “Bugün Novi Grad Bosna Hersek’in en büyük belediyelerinden biridir. Son yıllarda Novi Grad’da artış gösteren birçok iktisadi ve demografik parametreler bize bunu somut olarak gösteriyor” diye konuştu.

Novi Grad’da kutlama törenine katılan TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada, “Bosna Hersek en aktif işbirliği yürüttüğümüz ülkelerden birisidir. Bosna Hersek’te eğitim, kültür ve altyapı alanında çok sayıda proje gerçekleştirildi. Üye belediyelerimizin ve üye ülkelerin kendi aralarında işbirliğini geliştirmeleri programı kapsamında, Üye ülkelerimizden olan Azerbaycan belediye başkanlarından oluşan bir heyetle, iki ülkenin ilişkilerini geliştirmek için Bosna Hersek’e geldik. Bu yılın Ağustos ayında Bosna Hersek’ten 15 kişilik bir heyetle de Azerbaycan’ı ziyaret etmiştik. Bosna Hersek ziyareti kapsamında çeşitli belediyeler ile görüşme fırsatımız olacak ve gördüğünüz gibi Novi Grad Belediyesinin 41’inci yıldönümü kutlamalarına da misafir olarak katılım sağladık” dedi.

Programda yer alan Bosna Hersek savaşı gazilerine Novi Grad Belediyesinin ‘Safet Hadzic’ ödülü verildi. Tören folklor grubu ve tasavvuf musikisi topluluğu gösterileri ile sona erdi.

sites: como ganhar dinheiro28 como ganhar dinheiro29 como ganhar dinheiro30 como ganhar dinheiro31 como ganhar dinheiro32 como ganhar dinheiro33 como ganhar dinheiro34 como ganhar dinheiro35 como ganhar dinheiro36 como ganhar dinheiro37 como ganhar dinheiro38 como ganhar dinheiro39 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro40 como ganhar dinheiro41 como ganhar dinheiro42 como ganhar dinheiro43