Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Tataristan Cumhuriyeti Almetyevsk Belediyesi arasında, 27 Nisan 2018 tarihinde İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Tataristan İş Forumunda İşbirliği Protokolü imzalandı.

İmza törenine, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Almetyevsk Belediye Başkanı Ayrat Khayrullin yanı sıra, Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ve T.C. Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin de katıldı.

Türkiye ziyareti kapsamında, Tataristan Almetyevsk Belediye Başkanı Ayrat Khayrullin TDBB’yi ziyaret ederek Birlik merkezinde TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’la bir araya geldi ve işbirliği imkanlarının değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirildi. Bu kapsamda ayrıca Almetyevsk Belediye Başkanı Ayrat Khayrullin Kocaeli’yi ziyaret ederek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kardeş Şehir Anlaşmasını da imzaladı.

Türkiye ile Tataristan arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen Türkiye-Tataristan İş Forumu, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Tataristan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Farid Abdulganiev, T.C. Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, DEİK Başkanı Nail Olpak ve DEİK Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan yanında çok sayıda işadamı ve firma temsilcisinin katılımı ile 27 Nisan 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

28.04.2018