Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Gostivar (Makedonya) Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet, kardeş şehri Akhisar Belediyesi ve TDBB’ni ziyaret etti. Gostivar heyetinde Belediye Başkanı Dr. Arben Taravari, Gostivar Belediyesi Ekonomik Gelişim ve Kalkınma Bürosu Müdürü Besim Doğani, Halkla ilişkiler biriminden Gzim Hacı Eyüp ve iş adamı Hajber Taravari yer aldı.
Heyet Akhisar ziyaretinde Belediye Başkanı Salih Hızlı ve diğer yetkililerle bir araya geldi. Görüşmede, Gostivar’ı önemsediklerini belirten Başkan Hızlı, yakın zamanda yapılan yerel seçimde Belediye Başkanı seçilen Dr. Arben Taravari’yi tebrik ederek, belediye imkânları dâhilinde her türlü ortak projede yer alabileceklerini ifade etti.
Gostivar’ın, Ege denizine dökülen Vardar nehrinin doğduğu Şar dağının eteklerinde, Polog vadisinin verimli topraklarında kurulu bir şehir olduğunu kaydeden Gostivar Belediye Başkanı Taravari ise, “Gostivar Makedonya’nın hem siyasi hem de ekonomik açıdan önemli şehirlerindendir. Gostivar ayrıca çok kültürlü hayatın sembol şehirlerinden birisidir” dedi.
Gostivar heyeti İstanbul’da Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni ziyaret ederek, Genel Sekreteri Fahri Solak ile bir araya geldi. Görüşmede karşılıklı işbirliği imkânları ve muhtemel projeler değerlendirildi. Bu çerçevede, 2018 çalışma takvimi içinde Makedonya üye belediyelere yönelik olarak bilgi ve tecrübe paylaşımı programı düzenlenmesi ve kardeş şehir ilişkilerinin aktif hale getirilmesi hususlarında görüş birliğine varıldı.

29.01.2018