Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği (AŞBMA) arasında işbirliği protokolü, 17 Ocak 2018’de Kartepe’de imzalandı.

TDBB Yönetim Kurulu Toplantısı öncesi düzenlenen imza törenine, TDBB Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği Başkanı Temraz Tağıev yanında, TDBB Yönetim Kurulu üyeleri, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği Genel Sekreteri Tofıg Hasanov katıldı.

TDBB Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu törende yaptığı konuşmada, “İki devlet bir millet olan Azerbaycan ile Türkiye her daim kardeş birer ülkedir. Azerbaycanlı kardeşlerimizin acısı acımız, sevinci sevincimizdir. Türk Dünyası Belediyeler Birliği ile Azerbaycan Şehir Belediyeler Birliği Arasında İşbirliği Protokolümüzü imzaladık. TDBB olarak gönül coğrafyamızda yer alan üye belediyelerimizle yakından ilgilenerek elimizi uzatıyoruz. Bilgi ve tecrübemizi Balkanlardan uzak Asya’ya aktarmak için de yoğun bir tempoda çalışıyoruz Aldığımız bu kararların hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği Başkanı Temraz Tağıev ise, “Bugün bu işbirliği protokolü ile önemli bir adım attık. İki kurum arasındaki işbirliği ilerleyen zamanlarda daha da genişleyecek ve beraber yeni projeleri hayata geçireceğiz. Bu anlaşmanın iki ülkenin belediyeleri arasındaki karşılıklı işbirliğinin de gelişmesini sağlayacağına inanıyorum” dedi.

18.01.2018