Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Altınova Belediyesi işbirliğinde Alınan İtfaiye Aracı, 17 Kasım 2017 tarihinde düzenlenen törenle Makedonya’nın Merkez Jupa Belediyesi’ne teslim edildi.

Teslim törenine, Merkez Jupa Belediye Başkanı Arijan İbraim, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak ve Altınova Belediyesi meclis üyesi Ali Koçal ve Hüseyin Özkan katıldı.

Tören sonrasında Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbraim ile TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak yaptıkları ortak açıklamada, bu güne kadar gerçekleştirilen ortak çalışmalardan memnun olduklarını, ileride yeni projeler hayata geçirmek için görüşmelerini sürdüreceklerini ifade ettiler.

Tören sonrası, TDBB heyeti ile Merkez Jupa Belediyesi heyeti arasında değerlendirme toplantısı da yapıldı. Toplantıya Merkez Jupa Belediye Başkanının yanı sıra Merkez Jupa Belediyesinde farklı görevlerde bulunan yöneticiler de katıldı.

TDBB Makedonya Üyelerine Ziyaret

Makedonya ziyareti kapsamında TDBB heyeti çeşitli temas ve görüşmelerde de bulundu. Bu çerçevede, Ekim ayında yapılan yerel yönetimler seçimlerinde seçilen TDBB Yönetim Kurulu Üyesi Ohri Belediye Başkanı Jovan Stojanoski, Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari ve Studeniçan Belediye Başkanı Azem Sadıki ile görüşülerek, TDBB’nin çalışmaları hakkında bilgi verildi ve işbirliği imkanları değerlendirildi.

Heyet ayrıca Gostivar’da bulunan ve Türkçe eğitim veren Vizyon Üniversitesini ve Türk Demokratik Partisi (TDP) genel merkezini ziyaret ederek, Rektör Yardımcısı Nuredin Abdülmecit ve TDP Genel Başkanı Dr. Beycan İlyas ve parti yöneticileri ile görüştü.

21.11.2017